Uz podrskou USAID-a Programa DEMI Gradonacelnik Novo Brdo g.Bajrush Ymeri odrzavao sastanak sa omladinom i predstavnicima Civilne Drustve u Opstini Novo Brdo
Svrha ovog sastanka je bio da bude predstavljanje Opstinskih dostignuca tokom 2012 g., gde Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri predstavljao uspehe i probleme sa kojima se suocavao tokom 2012 godine.
Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri nakon pozdrava prisutnih rekao je da problemi i izazovi sa kojima smo se suocavali tokom 2012 g. bile su znatne a narocito nakon decentralizacije, ali zahvaljujuci nase partnere i u ovom slucaju Program DEMI, u uskoj saradnji sa njima, mi nastavljamo i pokusamo da poboljsavamo nase usluge tako da zadovoljstvo gradjana da bude veca i uvek da bude u vecom stepenu.
Ovom prilikom zelio bih da zahvalim omladinu i civilno drustvo koji su dali vredan doprinos u javnim debatima za budjet, zatim u dva istrazivanja sa gradjanima koje se tice zadovoljstvom gradjana sa opstinskom rukovodstvom i drugo istrazivanje je bio sa menadjiranjem smece u teritoriju Opstine. Veoma sam zadovoljan sa rezultatima oba istrazivanja bile su veoma pozitivne i mogu slobodno reci da su predstavili realan pregled.
Tako da u mnogim oblastima postigli smo velike uspehe takodje i u menadjiranje smece jer sada imamo znatno bolje situaciju nego sto smo ranije imali. Takodje ispred vas spominjem da i naprotiv poteskoce sa kojima smo se suocavali mozemo slobodno reci da smo konkurentni sa drugim ekonomski razvijenim opstinama i sa opstinama koji imaju veci budjet i kapacitete nego mi. Da bi postigli i odrzavali ovu konkurenciju nije lako treba veliko angazovanje i mi pokusavamo da nas rad sto bolje uradimo, zatim kao rezultat ovih angazovanja tokom procesa procenjivanja nalazimo se uvek u gornjem deo ovog spiska za procenjivanje za opstine, i ponekat medju prvih . Gradonacelnik g.Ymeri ovom prilikom ohrabruje omladinu i predstavnike Civilne Drustve da pojacaju glas za njihove probleme i potrebe kod Opstinskih Institucija gde se izrazio spreman da im pomogne.
Iniciative i ideje za podrzavanje omladine dobro bi bilo da stizu upravo od vas jer vi ste oni koji najbolje znate sta vama treba, izrazio se Gradonacelnik g.Ymeri.
Potom go. Laura Bahtiti regionalna savetnica pri ptojekta DEMI, izrazila zadovoljstvo za zadovoljavajucu ucesce omladine u danasnjem sastanku . Ona rekla je da vi imali ste priliku da direktno saslusate od Gradonacelnika o problemima i mogucnostima koje vama se daju kao omladina Opstine Novo Brdo. Vi mozete izraziti vase zahteve i u ovom nacinu ako ste vi aktivni i izrazite zelju da se sretnete sa predstavnicima Institucije, vi mozete da uradite promene, da naucite vise o lokalnoj samouparvi, da se upoznate sa nacinom rukovodstva sa lidersipom i da zamislite da u jednoj buducnosti da i vi budete lider, rekla je go.Bahtiri.
Omladina i predstavnici lokalnih NVO-a podneli su njihove ideje u ovom sastanku i imali su priliku postavljanje pitanja gde iz medjuostalog dominirali su one o podrzavanje aktivnosti omladine i resavanje pitanje prevoza za ucenike srednje skole kao i oko realizovanje budjeta za 2012 g.
Tokom ovog otvorenog sastanka sa omladinom predstavljen je i dokumentar “Izazovi i Uspehe Decentralizacije” ovaj dokumentar pripremljen je tokom 2012 godine od USAID/DEMI.

