Kurs za albanski i srpski jezik uspesno se zavrsava
30 ucesnika kurs jezika, sluzbenici Opstine Novo Brdo odnosno 11 od njih u albanskom a 19 u srpskom jeziku danas su dobili certifikate nakon redovnog pohadjanja kursa organizovan od strane ECMI-Kosova podrzan od OSCE-a i od strane Visokog Komesionera za Nacionalne Manjine HCNM.
Prilikom raspodele ovih certifikata, Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri nakon pozdrava svih prisutnih rekao je da je moje posebno zadovoljstvo da danas posle 5 meseci maksimalnog angazovanja imamo mogucnost da damo certifikate kandidatima koji su pohadjali ovaj kurs.
Ideja je bila zajednicka sa ECMI-om da se podrzava jedan takav kurs za jezike. Naravno da smo mi imali potrebe za ovo i predlozili smo ECMI-u za financiranje projekta “Pruzenje mogucnosti da naucimo jezike za opstinske sluzbenike na Kosovu”.
Imali smo potrebu jer zivimo u jednoj opstini gde broj zajednica mozemo da kazemo da je isti i potrerbno nam je da znamo jezik jedan-drugog.
“Mi radimo svaki dan i ocekujemo stranke u nasim kancelarijama od obe zajednice i tako da tokom ovih radova treba i komunicirati sa njima,boboljsavacete jos vise i molio bi vas da radite u ovom pravcu jos vise napredjivati jer je zadovoljstvo kada mozete da komunicirate sa strankama bez potrebe prevodioca.
Ovom prilikom zelio bih da zahvalim ECMI-Kosova za podorsku ovog projekta i naravno i OSCE-u i HCNM-u koji su podrzavali ovaj projekat” izrazio Gradonacelnik Ymeri.
Dok, go.Andrea Najvirtova,menaxherka projekta rekla je da je veoma zadovoljna sa pohadjanjem ,motivisanjem i uspehom kursista za jezike , ona dodala da naucenje jezika jedni-drugog je veoma bitno, narocito za Kosovu koja je jedna multietnicka zemlja i za vasu opstinu koja je sa manjinama i ovo je jedna vasa mogucnost da vi imate laksu i prakticku komuniciranje sa strankama.

