Predstavnici iz Ministarstva Administracije i Lokalne Samouprave posetili su opstinu Novo Brdo
Predsedavajuca Skupstine Opstine zajedno sa Direktorom Administracije g. Predrag Stankovic , Menadjera Osoblja g. Sylejman Avdyli i sa Kordinatorkom Ljudskih Prava go.Sadbere Vllasaliu primili su g.Yll Valla,g.Driton Xhafa,i g.Shkëlzen Hoxha iz ekipe za monitorisanje u Ministarstvo Administracije i Lokalne Samouprave (MALS).
Cilj ovog sastanka je bio da se diskutiraju ove cetiri oblasti koje su : Monitorisanje zakonitosti za aktivnosti opstinskih organa, Monitorisanje i postovanje ljidskih prava u opstinskom nivou, Monitorisanje sprovodjenja zakona za pristup u javnim dekumentima, kao i inventarizacija Opstinskih Akata koje su u anazi.
g.Yll Valla za monitorisanje u Ministarstvo Administracije Lokalne Samouprave rekao je da tokom monitorisanje u opstini Novo Brdo u mnogim procesima ova opstina je u dobrom stanju, neke primedbe zahvaljujuci opstinu koja redovno salje opste akte opstinskog nivoa na vreme, postovajuci sve vremenske rokove, i kao nas zahtev je da svi Pravilnici od 2000 do 2012, da se harmonisu sa sadasnjim zakonima i da se popunjavaju jer neki jos su vremena UNMIK-a rekao je g.Valla.
Predsedavajuca Skupstine Opstine go. Shefkije Mehmeti upoznao prisutne oko monitorisanje zakonitosti o aktivnostima opstinskih organa i zahvalila predstavnike MALS-a za njihov doprinos koji daju za Skupstinu Opstine.
Direktor Administracije g.Predrag Stankoviq rekao je sto se tice intraneta mismo imali razne sastanke u vezi sa ovom i smo u pocetku procesa tako da Opstina Novo Brdo da funksionise sto bolje i da pocinje aplikacija u praksi i laksije unutar Opstine.
Dok Menadjer Osoblja g.Sylejman Avdyli upoznao prisutne oko zakona za pristup u javnim dokumentacijama, takodje i sluzbenica za Ravnopravnost Pola go.Sadbere Vllasaliu rekla o postovanju ljudskih prava u nivo opstine.

