U okviru kampanje za povecanje sopstvenih prihoda u opstini Novo Brdo Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri odrzavao sastanak sa s’im opstinskim sluzbenicima za podsticanje placanje poreza nad imovinom.
Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri rekao je da ovaj sastanak je u toku drugih sastanka kao rezultat plana delovanja koji je usvajen za povecanje sopstvenih prihoda i izrazio se duboko zainteresovan da u saradnji sa programom USAID-a-DEMI podrzavati kampanju za povecanje nivoa i prikupljanje sopstvenih prihoda.
Zahvaljujuci gradjanima ove opstine u 2008g. i 2011g. mi kao opstina nagradjeni smo od USAID/DEMI sa dve nagrade koje su date u nivo prikupljanja sopstvenih prihoda ima pozitivne trende i to tokom 2012g. opstina Novo Brdo realizovala prihode u vrednosti od 145 % vise nego u 2011g.
“Mobilisanjem i obavljajuci nase obaveze i uplate poreza nad imovinom mi cemo biti kao deo poboljsanja kvalitetnost zivota u nasoj opstini, porez nad imovinom je godisnja opstinska taksa,prihodi od poreza nad imovinom potreban je za razvijanje infrastrukture i boljeg zivota u nasoj opstini“ rekao je Gradonacelnik g.Ymeri.
Dok Direktor Direktorata za Financije, Ekonomiju i Razvoj g.Gani Mustafa rekao je da mi smo u uskoj saradnji sa Programom DEMU oko povecanje performanse i porast sopstvenih prihoda, a narocito porez nad imovinom prema tome i donatori u ovom slucaju USAID-a uvek se referise inkasiranje i performance o porezu i zahtevam od svih opstinskih sluzbenika da se mobiliziramo i da im kazemo i gradjanima da i oni placaju porez nad imovinom.

