U opstini Novo Brdo danas pocela nova skolska godina 2012/13 u svim nivoima preduniverzitetskih obrazovanja.
|
U znak postovanja i podrzavanja za ucenike i nastavnog kadra u skolama nase Opstine, Gradonacelnik, g.Bajrush Ymeri zajedno sa Predsedavajucom Skupstine Opstine , go Shefkije Mehmeti i Direktorom Obrazovanja, g. Adem Abazi posetili su danas osnovne i srednje shkole, „Asdreni“ u Labjanu, „Dosidej Obradovic“ u Prekovce, „MInatori“ u Novo Brdo, Skenderbeu u Makresu i Srednju Ekonomsku skolu u Bostane.
|
|
Ovom prilikom Gradonacelnik g. Ymeri, cestitao prvi radni dan svima i pozeleci sto bolje uspehe i rezultate tokom ove skolske godine.
“Ovo je prvi dan nastave i sigurno svi ste srecni (radosni). Uslovi u skolama su dobri a vama ostaje samo da naucite, jer tako nam trebate u opstini, ali i u celini kao drzava i ja imam poverenje u vama da cete vi postici da budete naj uspesnija generacija“ rekao je g.Ymeri ispred ucenicima
Po informacijama Direktorata za Obrazovanje i Kulture opstine Novo Brdo nastava pocela bez problema u svim skolama i pripreme za ovu godinu su bile na vreme. Takodje i snabdevanje sa knjigama besplatno realizovano je na vreme, kao i jedan kontigent skolskih sveska za nase ucenike stigao od strane americkog KFOR-a, odnosno kancelarija LMT-a u Novo Brdo.
|

