Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri zajedno sa Podpredsednikom za Zajednice g. Radovan Denic primilisu danas u sastanku Sefa Misije IOM-a na Kosovu g. Jorge Baca Vaughan
Svrha ovog sastanka bio upoznavanje oko implementiranje projekta IOM-a-RRK III.
Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri istice da smo mi podrzavali apliciranje IOM-a u projektu RRK III i mislim da je bio potreban za nasu Opstinu jer mi sa nasem budjetom koji imamo, nemamo mogucnosti da i stvaramo uslove ne samo za povratak nego ni za neki drugi slucaj.
"Imajuci u vidu da je veliki broj ljudi koji se suocavaju sa ovim problemima, imamo mnoge zahteve, i mi pokusavamo da zajedno sa vama UNHCR-om,Ministarstvom, Opstinom, KAD-om da bude sto bolji odabir ( selekcija), i pokusamo identificirati sve one koji ispunjavaju ove kriteriume sa jedne strane, postovati ove kritere koje su spostavljene od strane donatora i sa druge strane pomagati ovaj proces ",istice Gradonacelnik Ymeri.
Dok Jorge Baca Vaughan Sef Misije IOM-a na Kosovu zahvalio Gradonacelnika za radove koje su uradjene do sada i rekao je da veoma cenim saradnju sa vama kao Gradonacelnik i veoma mi je drago za radove koje su uradjene do sada u projektu RRK III.