Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri ucestvovao u prezentiranje ruralnog turizma u okviru podele misljenja i ideje o razvoju turizma
Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri zajedno sa sluzbenikom za ekonomski razvoj g. Sabedin Vllasaliu i predsednika udruzenja za ruralni turizam Novo Brde g. Fitim Bunjaku ucestovali su u prezentiranje o ruralnom turizmom u jednom stolu u okviru podele misljenja i ideja o razvijanje turizma organizovano 30.03.2012 u Gnjilane sa temom “ Ucini cast svojoj zemlji , pozivaj u Albaniji sto vise posetioca”
Pozvan u panelu bio i Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri, Podpredsednik Opstine Gnjilana g. Omer Daku,Predsednik privredne komore Gnjilana g.Florim Mustafa kao i g. Edmond Vlashaj Predsednik Pokreta Nova Albanija.
U ovom sastanku bile su pitanja i diskusije od prisutnih. Cilj organizovanja ovog stola je ne samo promovisanje turizma nego i obuhvat sto vise partnera u ovoj iniciativi. Na kraj ovog sastanka g. Edmond Vlashaj izrazio da predlozi i konkluzije sa ovog okruglog stola bice ispracene Vladi Albanije i Kosovske Vlade, za sto vise doprinos za dalje razvijanje turizma . Nakon sastanka prisutnima pruzan je jedna svecana atmosfera sa slikama slikara Gjovalin Paci sa izgledom od Albanskih resursa ispracene sa muzickom tonom pevacice Ermira Bubaliu.