Ministar Rada i Socialna Pitanja g. Nenad Rasic sa nekolikim clanovima njegovog kabineta danas posetili su Opstinu Novo Brdo
Na docek od strane Gradonacelnika g. Bajrush Ymeri i njegovih saradnika.
Ovom prilikom g. Ymeri srdacno zahvalio Ministra g. Rasica za njegov spremnost u poseti Opstine Novo Brdo kao i na pomoc financiranja konkretnih projekata.
“Vec dvije godine ima sto mi realizujemo nekoliko projekata koje se financiraju od strane MRSP, takodje i ove godine mi cemo aplicirati tako da budemo jedna od dobitna Opstina. Projekti u rec se ticu sa trajnom zaposljavanjem tako da mnogo pomaze omladincima da preko sezonskim radovima da ostvaruju prihode za njih i njihove porodice” izrazio Gradonacelnik g. Ymeri.
Takodje Gradonacelnik zatrazio od Ministra da podrzava sa financijskim sredstvima u izgradnji kuca za socialne slucajeve jer njihov broj je u povecanje.”Kuce od nekolikih gradjana amortizirane su u onoj meri da svaki dan predstavljaju (preti) opasnost za njih i njihove porodice” rekao je Gradonacelnik g. Ymeri.
Dok Ministar MRSP-a g. Rasic zahvalio Gradonacelnika za docek i izrazio spremnost da pomogne Opstinu Novo Brdo i sa projektima koji se dele od strane Ministarstva takodje i sa projektom “Lepa Kosova” koja se financiar od Evropske Komisije u saradnji sa MRSP-om.Takodje Ministar obecao Gradonacelnika da cemo pomagati Opstinu i sa projektima za socialne slucajeve.

