Austrianci pomazu Srednju Ekonomsku Skolu
Gradonacelnik, g. Bajrush Ymeri zajedno sa Direktorom Obrazovanja i Kulture, g.Adem Abazi, primili su u jednom sastanku predstavnike Austrijske organizacije “K.Edukacion” na Kosovu g. Michael Konig , go.Alberta Dushica i Direktora Srednje Ekonomske Skole u Bostane g. Sami Bunjaku.
Cilj ovog sastanka je bio podsticaj podrske sa nase Opstine za projekat ove organizacije u vezi sa treniranjem nastavnika u oblast inovativne vezbe i ostvarivanje jednog informativnog kabineta u ovoj skoli.Ali, u ovom procesu ova organizacija trazila (zahteva) infrastrukturalnu podrsku od strane Opstine,potom Gradonacelnik g.Ymeri i Direktor Obrazovanja obecavali su jer to ide u interesu samog razvijanja nase skole.
“Za nas dobrodoslo je ovaj projekat,i svaka druga pomoc,za srednju skolu za kojega mi smo imali srecu sto smo je otvorili u 2008 g.Znacaj projekta je jos veca kada se uzima u obzir da ova ekonomska skola i praktickih aktivnosti pomazu u povecanje kvalitetnosti u korist znanja od strane nasih ucenika” rekao Gradonacelnik Ymeri.