Obeljezen je 8 Mart,Medjunarodni Dan Zena
Sastanak osim predstavljanja,izazove i iskustva zena imalo je za cilj podizanje znacajnih pitanja za ovaj dan preko debata sa svim zenama koje su bile pozvane,posebno sa ulogom povecanja svesti za ravnopravnost pola u nivo Opstine.
U ovom sastanku prisutni su bili : Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri, Podpredsednik g.Driton Avdyli,Savetnici Skupstine Opstine,zene iz raznih institucija, radnici civilne sluzbe, zene od NVO-a kao i zene iz civilne drustve.
Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri iz medju ostalog rekao je:”Uvek kada proslavimo 8 mart i cestitamo zene,majke,sestre i nase koleginice imamo u secanje, da osim radosti ovog praznika reflektirati i vase stanje,poziciju i vase uloge u nasoj drustvi.Mismo svesni da zene imaju jednu izuzetnu ulogu u nasom socialnom,ekonomskom,drustvenom i drzavnom zivotu.Postovane zene ,ja nisam nikada zadovoljan ako za prava zene se govori samo 8 marta.Pitanje vasih prava treba biti tema diskusije i delovanja svakog dana i uvek.Vi, a i svi mi,treba da pokusamo maksimalno,da vas potencial, znanja vas afinitet doci shto vise u obzir.Prema tome savetujemo da budete snazne i glasne u realizovanje svih vasih prava,danas i u buducem”izrazio Gradonacelnik g.Ymeri.Dok Sluzbenica za Ravnopravnosti Pola go.Sadbere Vllasaliu rekla je: “Ovo je istorijski datum koja se obeljezava svake godine skoro u svim zemljama sveta,sam obeljezavanje ovog datuma razumese da za sve zene sve vise ima tendencije poboljsenja stanje u drustvo,ukljucivanje zena u Skupstini Opstine u Novo Brdo je vise od 30 % .Mi savetujemo zene da budu ucesnike u javnom zivotu i da daju doprinis i njihove rezultate,da pokazemo da i mi mozemo doprineti zajedno sa onim sa drugog pola bez ni jedne razlike” rekla je gospodja Sadbere Vllasaliu.
Sastanak ja zavrsen sa jednom trenutni koktel koji je bio podrzan od strane Skupstine Opstine i ekipe za monitorisanje OSCE-a.