|
Gradonacelnik Novo Brde g.bajrush Ymeri zajedno sa Podpredsednikom za Zajednice i Povratak g.Radovan Denic primili su danas u sastanku Predstavnike pripremne Ekipe za osnivanje Opstine Severne Mitrovice kao i jednu grupu studenata srpske zajednice od Severa Mitovice.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri izrazio zadovoljstvo da studenti su izabrali Opstinu Novo Brdo da bude deo njihove posete.
Rukovodioc Opstine Novo Brdo upoznao studente sa aktuelnostima kao sto je proces decentralizacije ,problem koji su proizlazili na terenu tokom ovog procesa ,budjetom Opstine,o veoma dobrim odnosima svih zajednica koje zive u Novo brdo ujedno sigurnosti situacije,procesom razvoja ekonomije i ruralnog turizma u nasoj Opstini.
Opstina Novo Brdo je jedna medjuopstinama sa najvisim stepenom medjuetnike saradnje medju omladincima,treba isteci da svaki projekat i aktivnost omladine je medjuetnicki,napomenuo Predsednik Ymeri.Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri izmedju ostalog dodao"Opstina Novo Brdo je jedan veoma dobar primer multietniciteta i ne setimo se neki medjuetnicki ekces da je bio izmedju zajednicama.Imajuci u vidu da ste vi mladi I buducnost je u omladini,ja pozivam da se pomognete u ovom procesu osnivanja Severne Mitrovice prema paketu Presidenta Ahtisari.Ja pozivam da pomognete,doprinesete i da se angazujete na pomaganje ove pripremne Ekipe jer ovo je najbolje resenje.Za ovo vi mozete uzeti kao primer osnivanje novih Opstina prije dvije godine i mozete videti iz blizine promene koje su desavale tokom ovog perioda. U ovom pravcu i ja i moje kolege izrazimo spremnost da pomognemo oko ovih pitanja ako vi smatrate da je potrebno
I na kraj prisutni su imali prilike da postavljaju razne pitanje, u kojima Gradonacelnik sa zadovoljstvom odgovorio.
|