Prezentirane su usluge za gradjane Opstine Novo Brdo u satelitskim kancelarijama u selima Pasjak i Stanisor
Danas u svecanoj atmosferi,Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri i ostali Opstinski sluzbenici prezentirali su gradjanima pruzanje usluge i prednosti ovih lokalnih kancelarija u selo Pasjak i Stanisor.Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri sa Zam.Ministra Unutrasnjih Poslova,g.Izmi Zeka,Zam.Direktora Programa USAID-a,Iniciative za Demokratske i Efikasne Opstine DEMI-a g.Bujar Hoxha,i Predsedavajuci Departmenta civilnog Centra g.Shefket Ismajli.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri nakon zahvaljivanja svih prisutnih istice da ove kancelarije su u usluzi gradjana,samom cinjenicom da ovi lokaliteti sa decentralizacijom su presli sa Opstinom Novo Brde i zbog daljine bile su potrebe da mi imamo nekoliko kancelarija blize za nase gradjane, i ovo smo uradili uz pomoc Ministarstva Lokalne Samouprave i konkretno sada imamo usku saradnju sa programom DEMI-a i Ministarstvom Unutrasnjih Poslova.’’Sada ova lokalna kancelarija donela civilne usluge blize gradjanima, i sada umesto putovati 24 km do centra grada,stanovnici ovih okolina mogu obezbediti sa civilnom dokumentacijom u njihovim selima kao sto su izvodi rodjenih,vencanih,prebivalista itd. istice Gradonacelnik Ymeri.
Ovaj dogadjaj omogucava gradjanima da razume kreirane mogucnosti za popoljsanje u pruzanje usluge preko lokalne kancelarije osnivana u 2009 g.Istovremeno ova kancelarija promovisace olaksavanje na obezbedjivanje osnovnu civilnu dokumentaciju za Pasjak i Stanisor.
Zam.Direktora programa USAID-a Iniciative za Demokratske i Efikasne Opstine DEMI g.Bujar Hoxha istice da program USAID-a Iniciative za Demokratske i Efikasne Opstine radi blisko sa Opstinom Novo Brdo i njihove loklane sluzbenike na identifikovanje i ispunjavanje glavnih rezultata kao sto su:efikasniju upravljanje u cilju povecanja poverenja u lokalnu samoupravu,poboljsanje lokalnih usluga,brz lokalni ekonomski razvoj i vece obuhvacenje omladine u gradjanskim aktivnostima.

