Direkcija za Budžet i Finansije
J A V N O O B A V E Š T E NJ E
Direkcija za Budžet i Finansije, Opštine Novo Brdo podržana od strane LOGOS projekta, OBAVEŠTAVA – GRAƉANE,da sa ciljem povećanja transparentnosti kod potrošnje javnih sredstava kao i podizanje nivoa učešća građana u procesima donošenja odluka, kod zatvaranja fiskalne 2011 godine, otvoreno će diskutovati sa građanima o izvršenju budžeta tokom 2011 godine.
Javna debata, održaće se: 23.02.2012 u Restoran“Villa Natyra“ sello Mramor od 10:00
Opštine Novo Brdo podržana od strane LOGOS projekta,obezbedice transport od Bostane(opstinskog parkinga)-restoran Villa Natyra od 09:25
Na debati učestvuju predstavnici opštinskih institucija, LOGOS projekta, političkih partija, seoskih saveta, biznisi, profesori, nastavnici, predstavnici verskih zajednica, udruženja i nevladinih organizacija, medija itd.
Opštinski budžet Novo Brdo, za 2011 godinu, bio je 2,985.990 eura i ovaj budžet se ispunjava putem poreza i taksi od samih građana, tako da otvorena diskusija o oblicima troškova ovog budžeta, je jedna zakonska obaveza za institucije a koja je i dobrodošla i za same građane. Ova diskusija služi sa uspostavljanje finansijske discipline u opštini, povećanju kvaliteta u sprovođenju kapitalnih projekata i povećanju odgovornosti građana u ispunjavanju obaveza prema opštini. Tako, poštovani građani, vaše učešće na ovoj debati je dobrodošlo i doprinosi boljoj budućnosti mestu u kojem i vi živite.
Ova debata se organizuje u saradnju sa Projektom Švajcarsko – Kosovska Podrška Lokalnoj Samoupravi i Decentralizaciji – LOGOS, koji se sprovodi od strane Helvetas Intercooperation a finansiran je od Agencije za Razvoj i Saradnju (SDC) Švajcarske Vlade.
Dobro nam došli!