Novo Brdo ide ka normalizaciji,nakon velikih padavina snega
Nasa Opstina,nekoliko dana ,bio je u veoma teskom stanju zbog velikih padavina snega,hladnoce i blokiranih puteva.Ali,danas je znatno bolje zahvaljujuci velikom angazovanju Gradonacelnika g.Bajrush Ymeri,Direktora Javnih Usluga,g.Sami Vllasaliu i celog Opstinskog kadra.
I ako sto nekoliko sela su bile blokirane od snega,Opstina uradila izuzetan napor da preko raznih kompanija angazovane za ciscenje, da im izadje u susret svima.Mnoge puteve koje su bile blokirane kroz udaljenim selima sa teskim terenima,danas su deblokirane i nasi gradjani mogu izvrsavati njihove svakodnevne aktivnosti.
Nasu Opstinu u ovakvom stanju pomagala je i Kosovske Bezbednosne Snage,zbog cega i smo zahvalni.Takodje treba isteci primernu angazovanje radnike KEK-a,jedinica u Novo Brdo,koji su u ovakvim nepovoljnim vremenskim uslovima neprekidno su bili na terenu i sredjivali su sve defekte (kvar).Danas nasa Opstina cela je snabdevana sa elektricnom energijom bez nikakvih problema.Sve vitalne Opstinske institucije bile su u funkciji i funksioniraju ovih dana,povecivana je mobilizacija svih i stanje ide ka normalizaciji.
Verujemo da i centralne institucije imace u vidu nase budjetske kapacitete i pomaga ce nam da sto lakse da prevazidjemo ovih teskih situacija koja je bila pred objavljanja kao emergentno stanje, ali sklonili smo se toga uz povecanje nasih angazovanja i zahvaljujuci volje svima,i nasih gradjana i zbog toga mi smo zahvalni.
