Ucenici srednje skole posecuju opstinu,obavestavaju se sa administrativnim radovima
Predstavnici ucenika Saveta Omladine o Delovanju,sa Srednje Ekonomske Skole u Bostane,posetili su nasu opstinu na docek Gradonacelnika ,g.Bajrush Ymeri i Direktora Obrazovanja i Kulture g.Adem Abazi.U ovom sastanku ucenici su obavesteni sa administrativnim procesima opstine i institucionalne svakodnevne radove,a narocito sa onima sto se ticu obrazovanju.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri podrzavajuci ovaj pocetak Saveta Omladine i samih ucenika srednje skole i procenio da ovakve iniciative su dobro ocekivane za nasu opstinu”jer nasa omladina obavestava se iz blizine sa radovima u opstini,sa sprovodjenjem zakona ,i sa drugim procesima sto se tice obrazovanja i omladinu”.
Sef Opstine Novo Brdo obavestio ucenike sa aktualnim tokovima kao sto je proces decentralizacije i sa problemima koji su na terenu tokom ovog procesa,budjetom opstine koji nije uvek dovoljan za pokrivanje svih nasih potreba kao i odnosi izmedju zajednicama koji zive u Novo Brdo.
Ucenici u ovom sastanku su bili interaktivni i postavili su razne pitanja u vezi sa menadjiranjem u opstini,problemi koji se ticu sa financiranjem projekata za omladinu itd.Gradonacelnik Ymeri i Direktor Abazi obecavali su ucenicima da svih projekti bice procenjivane kao vazne za njihovo razvijanje i bice podrzane od strane Opstine.
Dok, Artan Murati Koordinator Projekta Organizacije Savet Omladine obavestio visoke sluzbenike opstine, da zajedno sa Care International su u implemtiranje jednog projekta koje se tice vlasti i lokalne samouprave .U okviru ovih aktivnosti ova organizacija odrzavala cetiri predavanja dva training i jedan seminar.vazan deo ovih aktivnosti bio je ucenje ucenika kako treba napisati jedan predlog projekat.

