Gradonacelnik Opstine Novo Brdo Bajrush Ymeri uputio apel kod svih Kosovske vladine institucije i drugih organizama iz zemlje i medjunarodne da pomognu opstini na otvaranje lokalnih puteve “Svih lokalni putevi nase opstine su blokirani,neprekidne padavine snega potpuno su paralizirali zivot u opstini posto je onemogucen kretanje gradjana” rekao Gradonacelnik Ymeri.
U Novo Brdo otvoren je samo regionalni put,koja pod ugovorom Ministarstva Infrastrukture odrzava kompanija “Tali” iz Gnjilana.
“Opstina nema ni jedan od budjetskih mogucnosti da otvara tender za ociscavanje i odrzavanje lokalnih puteva, jer sopstvenih prihodi opstine su veoma male i prosto to je nemoguc” rekao je Gradonacelnik Ymeri.On zahvaljuje nekoliko od lokalnih firma a posebno Kompaniju “Bejta Comerce” koja u predhodnim padavinama pomagao ovu opstinu na otvaranje lokalnih puteva i apelirao za ponovnu pomoc zato sto deblina snega dostigla visinu od jednog metra u nekim delovima i naselja.
“Ovaj sneg paralizovao je i rad opstine posto radnici administracije koji dolazu sa okolnih sela Novog Brda nece imati mogucnosti da dolaze na posao, a sa druge strane nastavni proces je prekinut.Osim ovog ja se plasim da ce gradjani imati i potrebu za lekarima, i nece moci da idu u Bolnicu “rekao je Gradonacelnik Ymeri.
Gradonacelnik Ymeri je rekao da Novo Brdo ima hitnu potrebu za pomoc,“ Poslao apel Vladi Kosova KFOR-u,Privatnim kompanijama i kod svih drugih lokalnih i medjunarodnih organizacija da pomazu nasu opstinu da prevazidjemo ovu tesku situaciju”.