Komandant KFOR-a,gjeneral Drews posetio Opstinu Novo Brdo
Komandant KFOR-a,gjeneral Erhard Drews , sa saradnicima u utorku, posetio opstinu Novo Brdo na docek glavnog opstine,g.Bajrush Ymeri,Gradonacelnik i njegovo oseblje.
U ovom sastanku,Gradonacelnik obavestio generala Drews sa aktualnom stanjem u opstini Novo Brdo,o svim oblastima,bezbednosti,politickim i ekonomskim razvojima a posebno nakon procesa decentralizacije. Gradonacelnik Ymeri obavestio goste sa cinjenicom da decentralizacija je bio jedan veoma tezak proces za opstinu Novo Brdo jer sa ovom procesom teritorija opstine je prosirena sa vise od sto po sto.”Nije nam bio lako suocavati sa ovom situacijom,a posebno potrebe gradjana,ali zahvaljujuci podrsku vlade i drugim donatorima stiglismo” rekao je Gradonacelnik.
Dok,general Drews procenio da proces decentralizacije bio jedan politicki projekat koji, ce se vremenom bice pregledano i bice procenjivanje od sam pogodjenih gradjana, da se dalje ide.
Dalje, Gradonacelnik obavestio generala sa stanjem bezbednosti uz procenjivanje da Novo Brdo je kao model (primer) mirne opstine i stabilnih odnosa i bez incidenata izmedju svih zajednica.”Za ovu dobru situaciju,zasluzni su organi reda ,ali nad svih sam nasi gradjani kojim sam ja zahvalan”,rekao Ymeri.U ovom aspektu i general Drews slozio se sa Gradonacelnikom Ymeri da bezbednost u prvom redu ,treba ocuvati i odrzati od sam opstinskih gradjana a ne uvek od organa reda.
U ovom sastanku razgovaralo se i o ekonomskom razvoju opstine Novo Brdo,gde Gradonacelnik obavestio generala sa razvojnim potencialima opstine,kao sto je Tvrdjava i druge prirodno bogatstvo Novo Brde.