Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri zajedno sa Seficom kancelarije za Zajednice i Povratak go. Jasmina Denic i sluzbenici ove kancelarije primilisu predstavnike IOM-a,Ministarstva za Zajednice i Povratak i UNHCR-a
Svrha ovog sastanka je bio potpisivanje Memoranduma Razumevanja izmedju Medjunarodne Organizacije za Migraciju (IOM),Ministarstvo za Zajednice i Povratak (MZP) i Opstine Novo Brdo.
Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri istice da svrha ovog Memoranduma razumevanja je spostavljanje jedne platforme uske i efikasnije saradnje izmedju Medjunarodne Organizacije za Migraciju,Ministarstvu za Zajednice i Povratak i Opstine Novo Brdo tokom implementiranja projekata :EU Povratak i re-integracija na Kosovu III faza (EU-RRK III ili “projekt”).Sprovodjenje ovog projekta pocice 1 novembra 2011 i projektirana je zavrsavati 30 aprila 2014.
“U moje licno ime i u ime svih gradjana osecam se zadovoljan sto smo imali priliku i mogucnosti da se obuhvatimo u ovaj projekt,ja verujem da preko potpisivanja ovog memoranduma razumevanja i mi svi stranke koje potpisemo ovaj sporazum pokusacemo pridrzavati se svim kriterima koje su predvidjene u ovom projektu i imacemo mogucnosti da nasim gradjanima izaci u susret koji su raseljenih unutar Kosove i van nje” izrazio Gradonacelnik g. Ymeri.
Projekat EU RRK III predstavlja jedan grand od Evropske Unije,menadjirane od strane Kancelarije za vezu Evropske Komisije na Kosovu (ECLO) dato IOM-a i njekovih partnera za impementiranje.
Opsta svrha je doprinos za napor Kosovske Vlade u promovisanje jene multietnicke sredine,bazirano uz univerzalno postovanje ljudskih prava,odgovarajuce za jedan trajni povratak i re-integraciju licama Interno raseljenih unutar zemlje pripadnika manjina (LIRUZ),Licama raseljenih unutar zemlje (LRUZ) i porodicama izbeglice uz konsolidaciju kapacitete menadjiranja migracije civilne drustve i organa vlasti u centralnom i opstinskom nivou u doprinosu preko ovoga u eventualno zavrsavanje medjunarodnog angazovanja u ovim aktivnostima.

