Gradonacelnici Opstina i sluzbenici iz Albanije,Besne i Hercegovine ,Hrvatske, Makedonije,Crne Gore,Srbije i sa Kosova posetili su Opstinu Novo Brdo,na docek Gradonacelnika g.Bajrusha Ymeria i njegovog stafa
Politicari lokalne samouprave i strucnjaci sa regiona imalisu priliku u podeli njihovih iskustva u sistemu decentralizovanog upravljanja u Kosovskim Opstinama.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri izrazio zadovoljstvo da upravo Opstina Novo Brdo bude deo ove njihove posete.
U sastanku g.Ymeri obavestio prisutne ,u vezi sa aktualnostima koje se ticu u Opstini Novo Brdo,sa procesom decentralizacije ,odnosi izmedju zajednica ,stanje bezbednosti kao i procese ekonomskog razvoja i ruralnog turizma u nasoj Opstini.
Potom Igor Gaon sa Saveta Evrope zahvalio Gradonacelnika za docek u sastanku i istice da je jedno dobro iskustvo koje mi dobijamo iz vase Opstine,Opstina Novo Brdo je jedan dobar primer oko izvrsavanja usluge prema gradjanima.

