Danas dt.18.10.2011 g. sa pocetkom u 13:00 casova odrzan je drugi sastanak Opstinskog Saveta za Bezbednost u Zajednici.
U ovom sastanku prisutni su bili vecina clanova ovog Saveta obuhvacujuci i Opstinske predstavnike, Shukri Aliu Komandant Policijske Stanice u Novo Brdo,Shemsi Syla od Kosovskih Bezbednih Snaga,Nazmi Gashi predstavnik Muslimanske Zajednice ,OSCE,KFOR i predstavnici nevladine organizacije koji deluju u nasoj Opstini.
Komandant Policijske Stanice u Opstini Novo Brdo g.Shukri Aliu istice da stanje bezbednosti je u povoljnom nivou neponavljajuci neke male ekscese kao sto je seca suma i nekih slucajeva kradje stoka ,osim nekih slucajeva koje su se desili tokom ovog meseca situacija smatrase dobra.
Potpukovnik Komandant Jedinice veza Reagovanja u Krizama KBS-a g.Shemsi Syla predstavio program za pomoc i doprinos koji moze pruziti od strane ove Jedinice ,i ovom prilikom zahvalio vodioca ovog sastanka g.Sami Vllasaliu Direktor Javnih Usluga Zastitu i Spasavanje.
U ovom sastanku bilo je i zahteva kao sto je bio pitanje o jednom skeptickom Jamu u selo Labjane, kanalizacija u selo Bostene i pitanje trga stoke u selo Labjane,kde ove zahteve su ostale dase razmatraju od strane Direktora Javnih Usluga Zastitu i Spasavanje.