Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri sa Podpredsednikom ,Predsedavajucem Skupstine Opstine i Direktori Direktorata primilisu jednu delegaciju iz opstine Junika
U ovom sastanku Gradonacelnik g.Ymeri najavio o trendima u opstini Novo Brdo, sa procesom decentralizacije,odnosi medju zajednicama,bezbedno stanje kao i ekonomski razvojni proces i ruralnog turizma u nasoj Opstini.
Artan Hamza Direktor ekonomskog razvoja u Opstini Junika zahvalio Gradonacelnika za docek,i istice ta Opstina Junik je nova Opstina osnivana sa procesom decentralizacije od 2005 g.,i od 2009 g. mismo sa punim kompetencijama funkcionirajuci kao Opstina,takodje cestitao Gradonacelnika za posvecenost i njegov rad u Opstini Novo Brdo.
Sami Vllasaliu Direktor Javnih Usluga u Opstini Novo Brdo u ovom sastanku predstavio tecnost ruralnog turizma i rekao je da Opstina Novo Brdo poceo da se bavi od 2008,u ovom projektu g.Vllasaliu istice da su 10 porodica ukljucene oko smestaj (spavanja,hrane i razne igre) ,imamo posetioce od raznih sredina i zadovoljni su sa turizmom koji se razvija u nasoj Opstini.
Potom Direktor Prosvete i Kulture g.Adem Abazi upoznao prisutne oko istorije Tvrdjave u Opstini Novo Brdo koja postoji vekovima, i rekao je da mi nasledimo i istorijsku i arheolosku bogatstvo.
Nakon sastanka delegacija posetio Tvrdjavu i porodice koje pruzaju usluge za ovu vrstu turizma i nakon toga imali su jedan zajednicki rucak uzivajici ukus ovog ruralnog turizma.
Ovaj sastanak izmedju dvije Opstina omogucen (realizovan) zahvaljujuci projekta DEMI, konkretno go.Laura Bahtiri i g. Izet Qelaj.

