Градоначелник општине Ново Брдо Светислав Ивановић разговарао је
са члановима повратничке породице Славише Арсића из села Бушинце о условима живота у овом делу Новог Брда.
Арсићи живе у изузетно тешким условима и станују у кући рођака .
„Сваког дана страхујемо да ће нас неко од власника куће позвати и рећи да се иселимо
а са малим дететом у овом тренутку незнамо куда би могли да одемо. “, истакла је супруга Славише Арсића .
Градоначелник Светислав Ивановић се на лицу места уверио у тешке услове живота ове социјално угрожене повратничке породице.
Славиша Арсић и његова породица испуњавају све услове да им се сагради нова кућа у оквиру пројекта РРК 5 који финансира Европска унија у сарадњи са Министарством за заједнице и Повратак , општина Ново Брдо ће се максимално потрудити да помогне овој младој породици “, најављује Ивановић.
У селу Бушинце , тренутно живи тридесетак углавном старачких домаћинстава.
