Градоначелник Новог Брда г.Светислав Ивановић је 
Али и сам апелује на све грађане да возе опрезно да имају потребну зимску опрему и да без преке потребе не напуштају своје домове и нагласио да сви путеви и у најудаљенијем махалама морају бити проходни те да ће општина учинити све да се нормализује стање након поселдњих падавина.
Општинске службе су свакодневно на терену и пружају помоћ старачким домаћинствима којима је кретање у овој ситуацији доста отежано.
