Градоначелник Новог Брда г.Светислав Ивановић, осудио је најновију крађу стоке и аутомобила у Горњем Кусцу и апеловао на све институције да спрече овакве инциденте које уносе немир код мештана.
И овог пута штету су претрпели мештани Горњег Кусца општина Ново Брдо .
Светозару Стајићу укреден је аутомобил марке “бмв“ и сав алат који се налазио у гаражи , Браниславу Денићу украден аутомобил марке „опел астра“ ,а Божидару Денићу украден је бик.
У последњем периоду у Горњем Кусцу крађе су све учесталије , украдено је велики број стоке ,аутомобила и пољопривредних машина.
Градоначелник г. Ивановић истиче да овакве све учесталије крађе демоларишу људе јер живе у страху да ће им неко украсти оно што су стварали мукотрпним радом.