Sa iniciativom za Efekisne i Demokratske Opstine USAID/DEMI odrzana je radionica procenjivanja opstinskih lidera na ostvarivanje konsenzusa u oblastima sopstvenih prihoda.
Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri, Predsedavajuca skupstine Opstine go.Shefkije Mehmeti, Direktori Direktorata, Clanovi Skupstine i drugi opstinskih sluzbenici ucestovali su u seminaru sa temom Ostvarivanje Konsenzusa u oblastima sopstvenih prihoda.
Tokom seminara diskutirane su razne teme, Cilj ovog seminara o procenjivanje gde Gradonacelnik, clanovi administracije i skupstine zajedno razmatrali su stanje u opstini sa sopstvenim prihodima, i postizanje konsenzusa nad strategijom o pevecanje sopstvenih prihoda preko inkasiranja poreza na imovinu.
Osim ove teme diskutirano je i analiza opstinskih sopstvenih prihoda 2004-2011 i pitanje kako pripremiti jednu uspesnu kampanju i osvestiti gradjane , da koliko je bitno uplata poreza na imovinu i zasto poreski obveznici treba da budu redovni.