Dt.19 decembra 2011, pocetkom u 9:00 h u skolskoj dvoristi “Minatori” u Novo Brdo inaugurisan je Projekt “Renoviranje skolske doriste Minatori”.
Projekat je sprovodjen u okviru Programa EU-Lepa Kosova (EU-BK) i “PlayforAll” Decjeg festivala u Opstini Novo Brdo.
Gradonacelnik Novo Brdo g.Bajrush Ymeri rekao je da sam veoma zadovoljan sto danas imamo priliku inaugurisati ovaj veoma znacajan Projekat za ucenike i nastavnike ove skole kao i za roditelje,decu koji pohadjaju nastavu u ovoj skoli.
“Zadovoljan sam sto ucestvujem u ovoj inauguraciju jer ovaj je poseban projekt od drugih projekata jer dobijen je zahvaljujuci direktnog angazovanja ucenika ove skole.Ucenici ove skole i ostale cetri skole u celoj Kosovi dobili su ovaj preojekat u okviru projekta Lepa Kosova koji je ove godine lansirao Evropska Komisija znaci financiran je od ZNKE-a i implementiran je od IOM-a u partnerstvo sa DRC i SOS decjih sela na Kosovu“izrazio Gradonacelnik g. Ymeri.
Sef poslovanja, ZNKE g. Christof Stock, izrazio da ovo je veoma bitno (znacajno) sto ste vi uradili,vi ste dobili u projektu-Igra za svih i vi imali ste dobru ideju,i zbog toga i resili smo da podrzavamo vas rad i svakako veoma smo zadovoljni sa ovom sto je lepo uradjeno.
Potom Direktor osnovne skole “Minatori” u Novo Brdo g.Fadil Musliu rekao je da projekat koji inaugurisemo danas je jedna vizija ucenicima i radnicima ove skole,ovu viziju danas cinimo u realnost zahvaljujuci investicijama Evropske Komisije i radovima ucenike i nastavnike.

