U Opstini Novo Brdo sluzbeno je inaugurisan realizovani projekt u okviru Programa EZ- Lepa Kosova “Izgradnja pesacke staze kod Tvrdjave” u Novo Brdo.

g.Christof Stock, Sef Operacija , Kancelarija EZ na Kosovu rekao je da za mene je posebno zadovoljstvo da mi inaugurisemo ovu pesacku stazu koji nam vodi do Tvrdjave i stari grad, za mene je bio prvi put u Opstini Novo Brdo kada smo inaugurisali Centar za ruralni Turizam i od tada imam dobre osecaje da se posvecujem za ovo mesto i najbolja stvar koja ce biti za ovaj kraj je da ce biti obnova Tvrdjave ove Opstine i mi vec radimo zajedno za Gradonacelnikom Bajrush Ymeri u ovom pravcu sa posebnom posvecenosti.

Ministar Rada i Socialna Pitanja Nenad Rasic rekao je da projekat koji se sprovodi u okviru Programa Lepa Kosova je cinjenica da sa ovim projektima mi otvaramo i privremena radna mesta za neki broj nasih gradjana koji su bili bez posla, nasa vizija je da omogucavamo opstinama da napredjuju u svakom aspektu i da im omogucavamo jednakih mogucnosti za sve.

Gradonacelnik opstine Novo Brde, g. Bajrush Ymeri rekao je da je posebno postovanje i zadovoljstvo za mene da se ja danas nalazim zajedno sa vama u inaugurisanje ovog veoma posebnog projekta za Opstinu Novo Brdo.
“Imajuci u vidu da Opstina Novo Brdo kulturnu nasledje i turizam ima kao glavne nosioce ekonomskog razvoja, i realizovanje ovog projekta je veoma znacajan jer ostvaruje uslove i mogucnosti povecanja turizma u visem stepenu i istovremeno imati jednu bolju poziciju ( polozaj) za Ekonomski Razvoj“ rekao je g. Ymeri.

Pa zato u ime gradjana opstine Novo Brdo dozvolite da vam srdacno zahvalim g.Christof Stock, sefa operacija pri kancelarije Evropske Zajednice i svih evropslih poreskih obveznika gde preko projekte koje se investiraju u opstini Novo Brdo stvara ju se bolji uslove za zivot u ovim sredinama.
Da zahvaljujem i Ministra MRSP g.Nenad Rasica koji preko investicije koje uradio u opstini Novo Brdo olaksavao nazaposlenost, pomagao u izgradnji kuca i doprineo je u vracenje osmeha onima koji su bili u teskom materialnom stanju.
Ovaj projekat koji mi inaugurisemo danas, takodje i projekat za povratak i reintegrisanje RRK-III je u toku realizovanja u opstini Novo Brdo i implementiraju se od strane medjunarodne organizacije za migraciju IOM-a, i ovom prilikom zelim ta zahvalim g.Jorga Baca sef misije kod IOM-a. Takodje pozdravljam i zahvaljujem i divno osoblje koji ima ekipa IOM-a koji su tokom ovog vremenskog perioda koliko smo radili zajedno bili su bez zamaranja. Jednom reci zelim da zahvalim svima od srca koji ste doprineli i doprinete da gradjanima opstine Novo Brdo ostvarujete bolje uslove za zivot rekao je g. Ymeri.

