Direktorat za Financije Ekonomi i Razvoj
J A V N O O B A V E S T E NJ E
Direktorat za Budjet i Financije Opstine Novo Brdo uz podrsku projekta LOGOS-a,OBAVESTAVA– GRADJANE,da sa ciljem povecanja trensparencije o trosku javnih novca koa i povecavanje nivo ucesca gradjana u procesu odlucivanja,u zakljucku fiskalne godine 2011, bice otvorena rasprava sa gradjanima o izvrsenju budjeta tokom 2011 g.
Javni debat bice odrzan dt: 08.02.2012 kod Villa Natyra
Opštine Novo Brdo podržana od strane LOGOS projekta,obezbedice transport od Bostane(opstinskog parkinga)-restoran Villa Natyra od 09:25
U debatu ucestvuju predstavnici opstinskih institucija,projekta LOGOS-a,politickih partija,savetnici sela,biznesi,profesori,nastavnici,predstavnici verskih zajednica,udruzenja i nevladine organizacije,medija itd.
Opstinski budjet Novo Brde,za 2011 g.,bio je 2.985.990 € i ovaj budjet se ispunjava preko takse i poreza samih gradjana,prema tome otvorena rasprava o nacinu utrosenja ovog bunjeta, je jedna zakonska obaveza za institucije i dobrodosao za gradjane.Ova diskusija sluzi za povecavanje financijske dicipline u opstini ,povecavanje kvalitetnosti u realizovanje kapitalnih projekata i povecavanje odgovornosti gradjana o obavezama prema opstini.Prema tome,postovani gradjani,vase ucesce u ovom debatu je dobrodoslo i doprinece za bolju buducnost u mestima gde zivite.
Ovaj javni debat organizuje se u saradnji sa Projektom Svaicarska-Kosovo,za lokalnu samoupravu i decentralizaciju LOGOS, koja se implementira od strane Helvetas Intercooperation i financiar se od Agencije za Razvoj i Saradnju (SDC) Svaicarske vlade.
Hvala vam!