MALS i USAID nagradili su Opstinu Novo Bordo u Kategoriji “Inkasiranje izvora Sopstvenih Prihoda “

Opstina Novo Brdo u ovom procesu takmicenja dobio nagradu u Kategoriji “Inkasiranje izvora Sopstvenih Prihoda”
Nagradu u ovoj ceremoniji svecano primio Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri od gdj. Mauren Shauket, Direktorka misije,Agencije Ujedinjenih Drzava za Medjunarodni Razvoj kao i od strane Ministra Administracije za Lokalnu Samoupravu g. Slobodan Petrovic.
Na pocetku ove svecane ceremonije Direktorka ovog programa Iniciative za Demokratske i Efikasne Opstine Ginka Kapitanova cestitao Gradonacelnike i Vladu Kosove za saradnju dok istakla je da ceremonija dodele ovih nagrada ima njegov znacaj uzimajuci u vidu cinjenicu da celi proces procenjivanja te aplikacije i podataka koje su predate uradjene su u jednoj uskoj saradnji izmedju ove iniciative USAID-a i Ministarstva Administracije i Lokalne Samouprave sa cinjenicom da nagrade dodeluju na osnovu opstinskih dostignuca kao rezultat performanse u Kosovskim Opstinama.
Direktorka Mauren Shauket rekla je da danas imamo svecani razlog, jer se obelezava postignuti progres u poboljsanje dobrog upravljanja. “Stimulativne Grante dobili su Opstine koje su pokazali veliku posvecenost dobrog upravljanja” rekla Mauren.
Zam.Premiera Kosovske Vlade istovremeno i Ministar Administracije za Lokalnu Samoupravu g. Slobodan Petrovic cestitao takav sistem merenja godisnjeg rada lokalnih samouprava.”Ovaj danasnji zajednicki aktivnost, predstavlja nastavak jedne dobre saradnje, na ostvarivanje i razvijanje celog proseca menadjiranja opstinske performance “rekao je Petrovic. USAID za drugu rundu dodele stimulativnog fonda dodelio 590.000 dolara, dok MALS 70.000 dolara.
Potom Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri izrazio poseban zahvalnost za Ministra Administracije i Lokalnu Samoupravu i Iniciativu za Demokratske i Efikasne Opstine USAID-a, i izrazio zadovoljstvo da i Opstina Novo Brdo imala je priliku dobiti zasluzenu cenu. “Mi pokusavamo da sto vise budemo angazovani i da radimo za jedan sto bojli Opstinski razvoj i ova nagrada posvecena je nasim gradjanima, koji su doprineli na upravljanje i dobru saradnju” rekao je Gradonacelnik Ymeri.