Gradonacelnik Novo Brdo g.Bajrush Ymeri sa njegovim saradnicima na sastanku su primili Norvrskog Ambasadora na Kosovu g.Jan Braathu
Gradonacelnik Ymeri zahvaljujuci Norveskog Ambasadora za posetu u Opstini Novo Brdo obavestio sa prednostima i sa izazovima sa kojima se suocava ova Opstina,sa aktualnostima koje se tecu,sa procesom decentralizacije,medjuzajednickim odnosima, stanje bezbednosti , sa procesima ekonomskog razvoja i ruralnog turizma.
Opstina Novo Brdo tokom procesa decentralizacije proslo preko jednog brzog prosirivanja teritorije, i problemi su bili veliki,ali sve ovo pokusavamo da ih sprecimo i sada svasta je normalno izrazio Gradonacelnik g. Ymeri.
“Mi veoma smo zahvalni za ovu posetu Norveskog Ambasadora ,jer veoma su retki Ambasadori koji izrazavaju spremnost za posetu ovih ruralnih lokaliteta a narocito ove Opstine koje su pogodjene sa decentralizacijom ” istice g.Ymeri.
Potom Norveski Ambasador g. Jan Braathu rekao je da sam upoznat od strane Gradonacelnika g.Ymeri sa problemima i dostignucima ove Opstine, rekao je on da imamo u planu da 2012 g. povecavati investicije u ovoj Opstini.Ovo je moja prva poseta u Opstini Novo Brdo i zainteresovan sam videti kako mozemo podrzavati kao Norveska Vlada ovu Opstinu.
A danasnja poseta Norveskog Ambasadora imala je kao cilj sradnju sa skolom “Asdreni” u Labjane na poklon nekoliko knjiga za biblioteku ove skole u iznosu od 1500€.