Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri primio u sastaku predstavnike USAID-a programa DEMI.
Tema ovog sastanka bio je osnivanje radne grupe o menadjiranje imovinom ( sredstvima) Opstine Novo Brdo.
Geadonacelnik g. Bajrush Ymeri pozdravio iniciativu DEMI-a za formiranje opstinske radne grupe za jednu veoma znacajnu cinjenicu kao sto je menadjiranje nepokretne opstinske Imovine/Sredstva.
“Formiranje ove radne grupe je znacajan za razvijanje procesa na identificiranje opstinskih nepokretnih imovina i moja podrska nece nedostajati ni u ovim cinjenicama” rekao je Gradonacelnik g. Ymeri.
Potom predstavnici DEMI-a potencirali su da identifikacija ovih opstinskih imovina u buducem sluzi ce kao proces u iskoriscavanja i vise razloga ovih imovina za lokalni ekonomski razvoj.
Ova iniciativa bice podrzana od strane projekta DEMI tokom svih faza identificiranja ovih imovina, a na pocetku ostvarivanje databaze, pripremu Mape i verifikacija na terenu.
Za vise o ovom i formiranje ovih grupa u drugim opstinama donela jednu praksu i ocekuju se uspesni rezultati rekli su na kraj ovog sastanka predstavnici Projekta DEMI .