Jedna delegacija iz Svaicarske kancelarije posetili su Opstinu Novo Brdo
|
|
|
Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri u danasnjem sastanku su primili jednu delegaciju iz Svajcarske g. Roger Denzer, Zamenik direktora Departmenta za Juznuistocnu Evropu u Svaicarskoj kancelariji za Saradnju (SDC), g. Norbert Piljs coordinator Projekta LOGOS, kao i druge predstavnike.
U ovom sastanku takodje su ucestovali i Podpredsednik za Zajednice g.Radovan Denic, Predsedavajuca Skupstine Opstine go.Shefkije Mehmeti, Direktor Urbanizma , Javnih Usluga kao i sluzbenik za ekonomski razvoj.
Svrha ovog sastanka je bio upoznavanje oko radova koje su uradjene do sada u Opstinskim Razvojnim Planovima kao i za ostale projekte koje su zavrsene i koje su jos u procesu od Svaicarskog LOGOS-a.
Gradonacelnik Novo Brdo g. Bajrush Ymeri istakao je da je nase zadovoljstvo da mi imamo Svaicarsku delegaciju jer mi sada imamo dobru saradnju sa Projektom LOGOS, i posto g.Denzer je po prvi put u ovoj Opstini, Gradonacelnik Ymeri obavestio sa aktualnostima i razvojima u Opstini Novo Brdo, sa prioritetima i izazovima sa kojima se suocava ova Opstina, sa aktuelnostima, sa procesom decentralizacije, medjuzajednickih odnosi, stanje bezbednosti i sa procesima ekonomskog razvoja i ruralnog turizma.
Gradonacelnik g. Ymeri takodje obavestio prisutne za projekat koji je financiran od LOGOS-a u opstini Novo Brdo koji jedan od njih je i Opstinski Razvojni Planovi.
"Nakon pripreme ovih opstinskih razvojnih planova, pomaga ce nam za jedan sto boji razvoj , i smatram da ce biti veoma dobra pomoc i potrebna za ovu Opstinu, u pripremu ovih planova i gradjani su imali pravo dati svoje misljenje i ideje direktno i zajedno sa nama „ izrazio Gradonacelnik Ymeri.
Z.Roger Denzer Zamenik direktora u Departamentu za Juznuistocnu Evropu u Svaicarskoj kancelariji za Saradnj (SDC),istakao je da cestitam za ove radove sto ste uradili do sada i ovom prilikom pitam Gradonacelnika kako je obavestenje oko sastanka za javne debate, kako se podeli budjet itd. , i Gradonacelnik odgovorio sa zadovoljstvom na sve pitanja koje su bile u interesu g.Danzer.
Dok Direktor Urbanizma i Katastar g. Skender Avdyli obavestio oko radova koje su uradjene do sada u Urbane razvojne planove i rekao da na osnovu odluke Skupstine Opstine Novo Brdo, datum 04.06.2010 poceo sa pripremom Urbanog i Opstinskog Razvojnog Plana, i proces priprema ovih planova presao u cetiri faze i sada smo u petu konacnu fazu.
Takodje i sluzbenik za ekonomski razvoj g. Sabedin Vllasaliu obavestio prisutne oko projekta za autobuske (cekaonice) kabine, i prisutni imali su priliku da vide iz blizine radove ovih kabina.
|

