Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri imao sastanak sa sluzbenicima KAI-Kosovska Agencija za Imovinu
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri sastao sa g.Muslim Qazimi,sef regionalne kancelarije KAI-a u Gnjilanu i sa njegovim saradnicima.
Tokom ovog sastanka g.Qazimi obavestio Gradonacelnika sa brojem ovih imovina koje imaju u raspolaganju u Opstini Novo Brdo kao poljoprivredna zemlja takodje i sa stanovima.”Nazalost jedan broj ovih imovina je uzurpirana od nezakonitih vlasnika a neke od njih su sa kirijom.Cena za davanje poljoprivredne zemlje sa kirijom je simbolicna prema tome dobro bi bilo da im se objasni gradjanima da ako zele da uzimaju zemljiste (parcele) sa kirijom da se obracaju u Kancelariji KAI-a o davanje sa kirijom”izrazio g.Qazimi.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri nakon zahvaljivanja sluzbenike za ovu posetu rekao je:” Da imovina je sveto i tako treba tretirati, i da nezakonito uzurpiranje nepokretne imovine je krivicno delo.Mi cemo razgovarati sa nasim gradjanima i objasnicemo njima za mogucnoste koje imaju da uzimaju zemljiste sa kirijom od KAI-a.Takodje i teskih socialni slucajevi koje imamo zbog nekih razloga su uzurpirali tudjih stanova mi cemo da i vidimo mogucnosti naplate te kirije za ove teske socialne slucajeve. Iskoristio bi priliku da tokom javnih debata koje cemo organizovati i za druge pitanja da im objasnimo gradjanima za ove mogucnoste koja pruzi KAI.
Da malo vise naucimo o ovim pitanjima sluzbenici KAI ostavilisu nekoliko listica tako da gradjani imaju mogucnosti da nauce malo vise oko delatnostima KAI-a.