Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri u sastanku primio Porucnika g.Matt Alexander od tima KFOR-a LMT 2.Tema razgovora sa predstavnicima KFOR-a bio situacija u teritoriji Opstine nakon poslednjih padavina snega
“Mi smo se suocavali sa vanrednom situacijom ovih dana,mnogo sela bile su blokirane od snega koja neprekidno padala.Situaciju otezavao cinjenica da trebalo nam je ocistiti (otvoriti) puteve pet do sest puta dnevno jer ono sto smo ocistili danom od vetra zatvaralo se nocom.Mi smo angazovali dvije kompanije sa cetiri masine za ociscavanje snega i mogu reci da unutar dva dana bice otvorene svih seoski putevi.
Nismo imali neki posebni zahtev koji nismo mogli da realizujemo osim sto smo intervenisali u jednom slucaju kada smo poslali lednu trudnicu na porodjaj,potom jedan slucaj slomljene noge poslalismo ga u bolnici i nekoliko slucajeva bolesnih osoba.Mi smo bili neprekidno u kontaktu sa predstavnicima sela i mahala tako da za svaku eventualnost da im izlazomo u pomoc. I ako situacija bila teska zahvaljujuci velikom angazmanu Opstinskih organa,ekipe vatrogasca,ekipe KEK-a,Kosovske Policije i kompanije za ciscenje snega,uspeli smo da danas imamo jednu veoma dobru situaciju,”rekao je Predsednik Ymeri.
Takodje Predsednik zahvaliose i ekipi KFOR-a LMT 2 koji su izrazili svoju spremnost da intervenisu i sa helikopterom ako je potrebno ali kako je rekao Predsednik Ymeri”Srecom nismo imali potrebe”.
Kapetan Matt Alexander zahvalio se Predsedniku Ymeriu za pokazano posvecenost tokom ovih dana da se suoci sa jednom takvom situacijom koje smo imali u teritoriji Opstine Novo Brdo.