Gradonacelnik NovoBrdo g.Bajrush Ymeri danas sastao sa predstavnicom ECMI-a go.Andrea Najvirtova
Svrha ovog sastanka bio prezentiranje projekta “Kurs za dva sluzbena jezika za Opstinske sluzbenike”.
Go.Andrea Najvirtova Mendjaher ovog projekta,rekla je do avaj projekat implementirali smog a u Opstini Strpce i dobro je funksionisala,Cilj ovog projekta je olaksenje za Opstinske sluzbenike da bi bio omogucen komuniciranje u dvije sluzbena jezika,ideja je da razvijamo ove kursove za jezike da bi se video i uspeh,ovi kursevi bice organizovani u roku od sest meseci dva puta nedeljno.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri zahvaljio predstavnike ove organizacije ECMI-a za saradnje koje se razvijaju u Opstini Novo Brdo.
G.Ymeri istice da ideja za kurseve u dva sluzbena jezika na albanski i na srpski jezik pomaga ce mnogo opstinskim sluzbenicima u ovom pravcu,i sigurno bice zainteresovani sluzbenici a narocito za oni koji imaju direktan kontakt sa strankamam.