Odrzan je organizovani sastanak sa predstavnicima medija i NVO aktivne u Opstini Novo Brdo
Ovaj sastanak organizovao je Skupstina Opstine Novo Brdo u saradnji sa projektom DEMI.
Cilj organizovanja ovog sastanka je bio razgovarati o radovima Skupstine Opstine, NVO-a i lokalne medije u Opstini Novo Brdo kao i diskusije o mogucim formama osnazavanja dobre sradnje i vece prisustvo NVO-a i gradjane u celini.
Predsedavajuca Skupstine Opstine go. Shefkije Mehmeti u ovom sastanku predstavila dosadasnji rad Skupstine Opstine Novo Brde kao i njezin plan o aktivnostima za 2012 g. Go. Mehmeti rekla da tokom ovog perioda Januar 2011 -April 2012 odrzane su 16 sastanka Skupstine Opstine, od njih dve su vanredne, i receno je da u ovim sastancima clanovi Skupstine Opstine prisutni su bili 100 %, i da u ovim sastancima su bili i predstavnici od OSCE-a, KFOR-a, MALS-a i razne NVO-a, gde su diskutirane i raspravljene razne teme.
Takodje tokom ovog perioda donete su vise od 75 odluke, radove u Skupstini pomagao i Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri sa clanovima Izvrsnog Saveta sa diskusijama, predlozima itd.
Tokom ovog sastanka sa doprinosom svih ucesnika, predlozene su i neke preporuke za sledeci sastanak, gde od strane Predsedavajice Skupstine go. Mehmeti ostalo je da se razmatraju i sprovode te preporuke u sledecim sastancima koje ce biti organizovane zajedno u buducem.
I na kraju go.Mehmeti zahvalila sve ucesnike a posebno zajednickim organizatorima USAID-a, Projekat DEMI kao i predstavnike OSCE-a.
