I u Opstini Novo Brdo razvijena je akcija „Da ocistimo Kosovu 24 maj 2012“
U okviru Direktorata Urbanizma, Katastra i Zastite Sredine, opstinski sluzbenici, gradjani i ucenici u organizovanom nacinu ucestovali su u akciji „Da ocistimo Kosovu 24 maj 2012“.
Ova iniciativa pocela u 10:00 casova, i svi zajedno su poceli da ociste mesto (okolinu) gde zive (selo, naselje i grad).
U ovom organizovanju ucestovao je i Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri i naglasio „Danas u celoj teritoriji Republike Kosove pocela akcija da ocistimo Kosovu, ovoj iniciativi svih smo i mi odgovarali zato sto mi zelimo nasu cistu zemlju, neka bude ovaj dan kao lekcija za sve nas, da ambient gde mi zivimo da bude cist, neka nam ovaj dan sluzi kao primer za sve nas i nove generacije da treba svaki dan u godini ocuvati ambient“ izrazio Gradonacelnik g. Ymeri.
Ova iniciativa je podrzana i od strane Opstinske Ekipe OSCE-a, u Opstini Novo Brdo.

