Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri primio danas u sastanku Predstavnika Evropske Zajednice za Kosovu g,Samuel Zbogar i Zamenika Komandata KFOR-a Generala Bojan Pograjc.
U ovom sastanku su bili prisutni i Porucnik Policije u Opstini Novo Brdo g. Shukri Aliu, Podpredsednik za Zajednice g.Radovan Denic i Predsedavajuca Skupstine Opstine go.Shefkije Mehmeti.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri zahvalio Predstavnika Kancelarije Evropske Zajednice za Kosovu, g.Samuel Zbogar i Zemenika Komandanta KFOR-a Generala Bojan Pograjc za njihovu posetu, i upoznao najblize o istoriju opstine, sa prednostima i izazovima sa kojima se suocava opstina, sa aktuelnim tekovima , sa procesom decentralizacije medjuzajednicki odnosi,stanje bezbedosti kao i procesima ekonomskog razvoja i razvoj ruralnog turizma, gde Gradonacelnik istakao da Opstina Novo Brdo je suocena sa velikim izazovima a narocito sa procesom decentalizacije ali i uprkos poteskoca koje smo imali mi u solidnom nacinu stigli smo izdrzati takoreci vecinu od njih.
Ovom prilikom Gradonacelnik izrazio zahvalnost za pomoc od strane Evropske Komisije koja je data Opstini Novo Brdo sa veoma znacajnim grantovima kao i druge organizacije kao sto su i USAID/DEMI-, Svaicarskog LOGOS-a . Takodje imamo saradnju sa ekipom LMT-a . Rekao je on da uz pomoc ovih saradnika opstina Novo Brdo postigao mnogo i veoma je dobro poboljsan zivot gradjana.
Predstavnik Evropske Zajednice za Kosovu g.Samuel Zbogar izrazio se zadovoljan sa dostignucima ove Opstine uprkos poteskoca koja je imala i rekao je da smo mi ode da pomognemo Opstinu i celu Kosovu i veoma sam zadovoljan sa projektima koji su investirani u ovoj Opstini.
Mi uvek kada uradimo projekte radio za narod i u partnestvo sa njima, rekao je on da ovo je jedan od mojih ciljeva u ovoj poseti ove opstine i ovde sam da slusam preokupacije i potrebe ove opstine rekao je g.Zbogar.
Zamenik Komandanta KFOR-a General Bojan Pograjc rekao je da veoma je bitno sto smo danas posetili ovu opstinu od ove dve znacajne organizacije koje deluju na Kosovu i zajedno u ovoj kancelariji kod vas diskutiramo osim bezbednosti i za mnoge druge bitne teme, i vasa Opstina je poseban slucaj gde zivite sa zajednicama i imate dobre odnose medju sebe.
Porucnik Policije u Opstini Novo Brdo g.Shukri Aliu rekao je da veoma mije drago da ucestvujem u jednom sastanku visokog nivoa i imam cast da predstavljam stanje bezbednosti za Opstinu Novo Brdo,Policijska Stanica ove opstine pokriva 204km2 i imamo sela sto su etnicki cisti gde stanje bezbednosti u ovoj opstini u celini je stabilna i mirna rekao je g.Aliu.
Dok Podpredsednik za Zajednice g.Radovan Denic nakon pozdrava prisutnih rekao je da za nas je bitno da imamo mi jednu posetu od vase strane, i nemam sto vise da dodam jer rekao je sve Gradonacelnik. Ovde su dva pitanja prva bezbednost i ekonomski razvoj, heto bi da kazem da u nasoj opstini sloboda kretanja za sve zajednice je u povoljnom nivou rekao je g.Denic.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri zahvalio Predstavnika Kancelarije Evropske Zajednice za Kosovu, g.Samuel Zbogar i Zemenika Komandanta KFOR-a Generala Bojan Pograjc za njihovu posetu, i upoznao najblize o istoriju opstine, sa prednostima i izazovima sa kojima se suocava opstina, sa aktuelnim tekovima , sa procesom decentralizacije medjuzajednicki odnosi,stanje bezbedosti kao i procesima ekonomskog razvoja i razvoj ruralnog turizma, gde Gradonacelnik istakao da Opstina Novo Brdo je suocena sa velikim izazovima a narocito sa procesom decentalizacije ali i uprkos poteskoca koje smo imali mi u solidnom nacinu stigli smo izdrzati takoreci vecinu od njih.
Ovom prilikom Gradonacelnik izrazio zahvalnost za pomoc od strane Evropske Komisije koja je data Opstini Novo Brdo sa veoma znacajnim grantovima kao i druge organizacije kao sto su i USAID/DEMI-, Svaicarskog LOGOS-a . Takodje imamo saradnju sa ekipom LMT-a . Rekao je on da uz pomoc ovih saradnika opstina Novo Brdo postigao mnogo i veoma je dobro poboljsan zivot gradjana.
Predstavnik Evropske Zajednice za Kosovu g.Samuel Zbogar izrazio se zadovoljan sa dostignucima ove Opstine uprkos poteskoca koja je imala i rekao je da smo mi ode da pomognemo Opstinu i celu Kosovu i veoma sam zadovoljan sa projektima koji su investirani u ovoj Opstini.
Mi uvek kada uradimo projekte radio za narod i u partnestvo sa njima, rekao je on da ovo je jedan od mojih ciljeva u ovoj poseti ove opstine i ovde sam da slusam preokupacije i potrebe ove opstine rekao je g.Zbogar.
Zamenik Komandanta KFOR-a General Bojan Pograjc rekao je da veoma je bitno sto smo danas posetili ovu opstinu od ove dve znacajne organizacije koje deluju na Kosovu i zajedno u ovoj kancelariji kod vas diskutiramo osim bezbednosti i za mnoge druge bitne teme, i vasa Opstina je poseban slucaj gde zivite sa zajednicama i imate dobre odnose medju sebe.
Porucnik Policije u Opstini Novo Brdo g.Shukri Aliu rekao je da veoma mije drago da ucestvujem u jednom sastanku visokog nivoa i imam cast da predstavljam stanje bezbednosti za Opstinu Novo Brdo,Policijska Stanica ove opstine pokriva 204km2 i imamo sela sto su etnicki cisti gde stanje bezbednosti u ovoj opstini u celini je stabilna i mirna rekao je g.Aliu.
Dok Podpredsednik za Zajednice g.Radovan Denic nakon pozdrava prisutnih rekao je da za nas je bitno da imamo mi jednu posetu od vase strane, i nemam sto vise da dodam jer rekao je sve Gradonacelnik. Ovde su dva pitanja prva bezbednost i ekonomski razvoj, heto bi da kazem da u nasoj opstini sloboda kretanja za sve zajednice je u povoljnom nivou rekao je g.Denic.

