U okviru Direktorata Javnih Usluga u Opstini Novo Brdo organizavan je dan ciscenje ambienta u okolini gde zivimo.
Opstinska kancelarija,gradjani i ucenici na organizovanom nacinu ucestovali su u akciji za ciscenje ambienta.
Danas su i podeljene brosure koje imalu za cilj podizanje svesti gradjana da Opstina Novo Brdo u saradnji sa Projektom DEMI je u ciscenje divljih deponija u nasoj Opstini.
U ovom organizovanju ucestvovao u Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri gde istice da ovih dana zajedno sa USAID-om, Programom DEMI smo u realizovanje projekta ciscenje ilegalnih deponija u Opstini Novo Brdo.
"Imajuci u vidu da prikupljanje smece je svako dnevna i redovna, projekat ciscenje smece u ilegalnim deponijama je veoma znacajan, tako da se zajedno angazujemo na ciscenje, ocuvanje sredine i od ilegalnih deponija pretvarati u zelenim i rekreativnim zonama za gradjane nase Opstine i za korake koje treba gradjani preduzeti da bi smo imali jedan opsti cisti ambienat. " izrazio Gradonacelnik g. Ymeri.
Ova iniciativa sa tehnickom asistencijem je podrzana od projekta DEMI i KFOR kancelarija LMT-a u Novo Brdo.