Odrzan je informativni sastanak koja se tice sa nacinim organizovanja i saradnje izmedju opstine,selima, naseljima i urbane naselje na formiranje lokalnih saveta kao telo podrske opstinskih organa
U ovom sastanku su ucestovali Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri , Predsedavajuca Skupstine go.Shefkije Mehmeti predstavnici OSCE-a g. Ihar Khadasevich i g.Edmond Hyseni, komisija za osnivanje seoskih predstavnika kao i predstavnici sela opstine Novo Brdo.
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri nakon pozdrava prisutnih rekao je ovaj aktivnost ima za cilj poboljsanje uslova opstinske komisije, da pocinju sa aktivnostima nad izabranje seoskih saveta, naseljima i urbanske naselje u teritoriji Opstine i da raspravljamo o Pravilniku koju smo usvajali u Skupstini i o daljim koracima.Ovaj Pravilnik regulise nacin organizovanja i saradnju izmedju opstine, sela, naselje i urbane naselje sa formiranjem lokalnih saveta i telo podrzavanja opstinskih organa koje se ticu u selokupne konsultacije, koje promovisu i razvijaju transparentnost, odgovornosti i ucesce gradjana u procesima odlucivanja rekao je g. Ymeri.
Lokalni Savet sela, naselja ili urbanih naselja moze imati 5-7 clanova. Tacan broj clanova za svaki lokalni savet odredjuje se od samih stanovnika sela,naselja ili urbanih naselja koji su prisutni u izbornom sastanku.
Predstavnik OSCE-a g.Ihar Khadasevich rekao je da mi kao OSCE zadovoljni smo sa ovom iniciativom koje ste preduzeli da usvajate ovaj pravilnik sa posebnom naglaskom mislimo da je veoma veliki i demokratski korak koji se ovde desava takodje i u celoj Kosovi sa osnivanjem ovih saveta.
Potom Edmond Hyseni rekao je da smo mi danas ovde da zajedno diskutiramo za pripremu jednog akcionog plana koji ce predvideti dalje korake za osnivanje predstavnika sela.
Prisutni imali su priliku da zajedno diskutiraju i da razmenu misljenja jedni sa drugim.
Ovaj sastanak je podrzan od Opstinski Tim OSCE-a u Novo Brdo sa iniciativom „olaksavanje na osnivanje lokalnih saveta u Opstini Novo Brdo“.

