Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri danas u sastanku primio g.Mustaf Bajrami Predsednik Islamske Zajednice Gnjilana sa njegovom stafom
Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri danas u sastanku primio g.Mustaf Bajrami Predsednik Islamske Zajednice Gnjilana sa njegovom stafom.
Tokom ovog sastanka Gradonacelnik Ymeri obavestio goste sa aktuelnostima u Opstini, prosirenje Opstine sa decentralizacijom, sa projektima koji se realizuju za dobrobit gradjana itd. Takodje tokom ovog sastanka govoreno je i za vecu saradnju izmedju Islamske Zajednice iz Gnjilana i Opstine Novo Brdo.
Imajuci u vidu da sada u teritoriji nase Opstine ima dve djamije i nemamo mogucnosti imati savet Islamske Zajednice, mozda bolje bi bilo da imamo jednu saradnju sa Islamskom Zajednicom iz Gnjilana. Uloga Izlamske Zajednice uvek je bila znacajna u istoriji i ljudi preko ocuvanja i osnazavanje vere sacuvali su svoj identitet rekao je Gradonacelnik Ymeri.
Dok g.Mustaf Bajrami Predsednik Islamske Zajednice Gnjilana zahvalio Gradonacelnika za posvecenost koji ima za gradjane ove Opstine, takodje i za odluku koja je doneta od strane Skupstine Opstine za podelu jedne parcele za izgradnju jedne djamije u selo Pasjak. Takodje g.Bajrami dobro ocekivao zahtev Gradonacelnika Ymeri za saradnju izmedju Islamske Zajednice iz Gnjilana i Opstine Novo Brdo.

