Danas u Opstini Novo Brdo odrzan je otvaranje debata sa gradjanima za Nacrt Opstinskog Razvojnog Plana
U ovom debatu su ucestovali Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri, Predsedavajuca i clanovi Skupstine Opstine, predstavnici iz Ministarstva Prostornog Planiranja, Svaicarskog LOGOS-a, predstavnici Radnih Grupa, OSCE-a, KFOR-a, lokalne NVO-a, kao i broj gradjana od raznih sela Opstine Novo Brdo.
Gradonacelnik Novo Brde g. Bajrush Ymeri nakon pozdrava prisutnih rekao je da je posebno zadovoljstvo za mene da danas ispred vas predstavljamo nacrt opstinskog razvojnog plana za opstinu Novo Brdo.
„Opstinski Razvojni Plan za Opstinu Novo Brdo, je znacajni dokument za Opstinu koji definise smernice njenog razvoja za buducih 10-15 godina, tako da prisustvo gradjana u izradu ovog dokumenta ima posebni znacaj da Opstinski Razvojni Plan bude u skladu sa njihovim interesima“rekao je g.Ymeri.
Direktor Direktorata za Urbanizam, Katastar i Zastite Sredine istovremeno i koordinator Radnih Grupa g. Skender Avdyli rekao je da danas sluzbeno otvaramo javno razmatranje opstinskog razvojnog plana, nakon radova sto smo radili sa radnim grupama i sa drugim akterima koji su bili ukljuceni u procesu izrade ovog plana.
Predstavnik iz Projekta LOGOS g. Mentor Rexhepi rekao je da Opstina Novo Brdo imala je veliko angazovanje u izradi ovih planova imajuci u vidu da je bio jedan dugotrajan i dinamican proces, i kao rezultat ovih radova zavrsili smo i ovaj prvi nacrt ovog strateskog dokumenta koji daje pravac dugorocnog razvoja za Opstinu Novo Brdo.
Predstavnica od Ministarstva za Prostorno Planiranje go. Vjollca Puka rekla je da smo bili u monitorisanje Radnih Grupa i veoma dobro su radili u ovom planu, i zahvaljujuci njihovog rada doslo do ovog nacrt Opstinskog Razvojnog Plana.
Potom spoljni Konsulent g. Ismajl Baftiari prezentovao je radove koje su uradjene za razvojne planove i za procese koje je prosao i veoma sam zadovoljan sa radovima koje su uradjene do sada.
Medjuvremeno, prisutni gradjani postavili su razne pitanje, i dobili su i odgovore od pregovornike.
Na kraj debata Gradonacelnik zatrazio od gradjana, NVO-a i od svih onih koji imaju neku ideju ili komentare oko nacrta Opstinskog Razvojnog Plana da ne okljevate i da date da ih razmatramo u ovom planu.