U selo Boljevce inaugurasana je nova skola i jedan prostor za seosku ambulantu
Ovom prilikom u prisustvu Gradjana, roditeljima nastavnicima i ucenicima ovog sela koji je sa stanovnistvom srpske zajednice, Gradonacelnik pozdravio prisutne, zahvalio se za ucesce istovremeno cestitao svima novu skolu.
,,Postovani gradjani, vi ste meni posetili prije godinu i po dana sa zahtevom da ja vama posetim i mi smo bili u poseti u vasem selu i nazalost jedva smo dosli do ovde jer i put je bio neprelazan, mi smo sredjivali, i danas ovaj put od 8 km ne predstavlja vise probleme za vas.Tokom te posete mi smo videli da skola i ambulanta u istom objektu su bili pri srusenja . Ovo je bilo veoma zabrinuto za nas i normalno mi smo reagovali brzo i vi sada imate novu skolu i prostor za lekarsku kontrolu. Zelim da uzivate sa ovim dobrotama zajedno sa novom skolom, i da od ovog centra znanja da budu uvek dobri ucenici da sutra daju svoj doprinos u opstini gde oni gravitiraju.“ rekao je Gradonacelnik Ymeri.
I Direktor Obrazovanja takodje pozdravio sve prisutne i ovom prilikom rekao je „Nije bilo lako za nas da mi izgradimo skolu sa nasom malom budjetom koji mi imamo ali mi smo bili odlucni i izgradili smo. Vi imacete uvek nasu podrsku i uvek kada vam je potrebno mi smo uz vas“. Sefica Opstinske Kancelarije za Zajednice i Povratak pozdravio prisutne sa najboljim cestitkama za ucenike i pocetak ove skolske godine sa zahtevom da apeluju kod gradjana koji su raseljenih da se vrate“. Kao ucesnici u ceremoniji su bili i vojnici americkog KFOR-a odnosno predstavnici LMT-a kancelarija u Novo Brdo koji su ovom prilikom raspodelili sveske za ucenike ove skole.
Njegov zahvalnost u ime gradjana, ucenika i nastavnika izrazio i i nastavnik ove skole g. Negovan Vasic i ovom prilikom rekao je „Zelim da zahvalim gradonacelnika, KFOR-a i sve one koji su nam pomagali u izgradnji ove skole i prostora za ambulantu.Zaista mi smo imali potrebe za ove investicije i zahvaljujemo. Ja vam zelim dobrodoslicu u ovoj ceremoniji i zahvaljujem jos jednom“Nakon toga ova ceremonija je zakljucena sa jednom koktelom koja sa zadovoljstvom je pripremljena od strane gradjana ovog sela.