Danas u Opstini Novo Brdo su raspodeljene automatske muzilice za 27 fermere
Gradonacelnik Novo Brde g.Bajrush Ymeri zajedno sa Direktorom Poljoprivrede Sumarstva i Ruralnog Razvoja g. Goran Maksimovic raspodelili su automatske muzilice za 27 fermere koji su ispunjavali kriteriume za njihovo dobijanje.
Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri rekao je da imajuci u vidu da mi vidimo poljoprivredu kao jedan od naj bitni sektor ekonomskog razvoja u Opstini Novo Brdo resili smo da ove godine subvensioniramo fermere upravo sa automatskim muzilicama.
Mi smo izabrali 27 fermera koji su aplicirali za ove automatske muzilice i resili smo da sve ove subvencioniramo.
Ovo je bio zajednicki projekat koje smo realizovali sa fermerima gde participacija sa njihove strane je bio 70 € a ostalo je bio pokriveno od strane Opstine i nadamo se da iduce godine imacemo mogucnosti da pomognemo jos vise imajuci u vidu da budjet za iduce godine je utrostrucen rekao je Gradonacelnik g. Ymeri.
Dok Direktor Poljoprivrede Sumarstva i Ruralnog Razvoja g. Goran Maksimovic rekao je da ovo je prvi put sto mi subvencioniramo fermere sa ovim automatskim muzilicama uz njihove zahteve, posto u Opstini Novo Brdo veci prioritet ima Poljoprivreda, takodje ostaje da u buducem podrzavamo i druge sektore poljoprivrede.

