Potpisan je memorandum o razumevanju izmedju Opstine Novo Brdo i Ministarstvo Unutrasnjih Poslova o transferu vatrogasne usluge od lokalne u centralnom nivou
Gradonacelnik Novo Brdo g.Bajrush Ymeri zajedno sa saradnicima primili su danas g. Fadil Kodra, nacelnik Agencije za menadjiranje emergencije i drugi sluzbenici ministarstva. Prisutan u ovom sastanku je bio i g.Edmond Hyseni iz kancelarije OSCE-a u Novo Brdo.
Ovom prilikom Gradonacelnik g.Bajrush Ymeri istakao da i pored poteskocama sa kojima smo se suocavali nakon prosirenja Opstine mi smo stigli da i u izuzetnim situacijama priustimo
sa manjim posledicama. Broj vatrogasca se odredjuje na osnovu broja stanovnika, a na zalost teritorija Opstine je u velikoj disproporciji sa brojem stanovnika i zato tesko im je vatrogascima operisati.
Za ovo i ja zahtevam od strane Ministarstva imati u vidu i u jednom bliskom buducnosti povecati broj vatrogasca jer je nemoguce sa 9 vatrogasca koliko ima sada opstina operisati u celoj teritoriji od 204 km².
Vatrogasci Opstine Novo Brdo zasluzuju svaku pohvalu jer neprekidno su menadjirali sve teske situacije sa pozarom (vatrom) koje smo imali poslednjih godina.
Ubedjen sam ja, da ce se ovako i nastavljati i dalje i nadam se da ce od strane centralnog nivoa imati jos bojli tretman jer nazalost mi nismo imali mogucnosti izaci na susret kako oni zasluzuju zbog malog bunjeta koje smo imali.
Fadil Kodra, Nacelnik Agencije za Menadjiranje Emergerncije u MUP-u rekao je: sa prenosom ovih usluga u centralnom nivou, nacin usluge bice efikasniji, i Opstine koje su blizu medju sebe pomaga ce i drugim Opstinama.