Opstina Novo brdo ,podrzana je od Programa za Poboljsanje Poslovne Sredine (BEEP) USAID-a,odrzavao sastanak sa biznisima Opstine Novo Brdo
|
U sastanku diskutirano je (raspravljalo se) o mogucnostima napredjivanja bizniske sredine u Opstini.
Gradonacelnik Novo Brdo g.Bajrush Ymeri ovom prilokom izrazio da Opstina je zainteresovana izgradjivati dobrog partneriteta sa Zajednicom biznisa i ovakvi sastanci bice i dalje sa pojacanjem u buducnosti. Gradonacelnik Ymeri, zajedno sa drugim upraviteljima Opstine predlozio biznisima da osnivaju jednu biznisko udruzenje, koja ce predstaviti biznise i da bude njihov zajednicki glas u adresiranje njihovih zahteva ispred Opstinskih institucija.
Takodje,Gradonacelnik Ymeri obavestio prisutne da ce on veoma brzo inicirati u Skupstini Opstine u Novo Brdo oslobadjanje svih novih biznisa od uplate Opstinskih taksa .Ovo je za olaksavanje poslovne sredine u Opstini.
Potom,coordinator za Opstinu Pristine iz projekta BEEP USAID-a Salvador Elmazi,predstavio jedan izvestaj istrazivanja sa biznisima i preporucio je nekoliko mera za poboljsanje poslovne sredine u Opstini Novo Brdo."
|