Pod pokroviteljstvom Gradonacelnika Novo Brdo g. Bajrush Ymeri, organizovan od strane Direktorata Kulture, omladine i Sporta manifestirano je 24 Jun-Dan Oslobodjenja Novo Brdo .
Ova manifestacija je odrzana u Domu Kulture i Sporta u Labjane, gde su ucestovali i gradjani iz Opstine i shirije.
Ova manifestacija pocela sa raznim kulturnim i sportskim aktivnostima, od sportskih klubova i raznih kulturnih umetnickih drustva u Opstini Novo Brdo.
Takodje povodom ovog dana promovisan je i knjiga „Grshetat me vargje“ ucenica osnovne skole „Asdreni“ u Labjane Blerta Ahmeti.

Ovaj datum ostace za uvek kao sveto podsecanje, kao jedan momenat kada od visih godina patnje ,zrtvovanja nasih velikih naucnika, i nakon slavnog rata UCK i podrzavanja nasih medjunarodnih prijatelja nasa zemlja realizovao njegovu vekovni san.
„Nas cilj za slobodu i demokratiju bilo je i ostace jedan ljudski ideal, pravni i primljen od strane moderne civilizacije, je, i ostace takav jer mi kao narod nismo trazili vise od nekog naroda ovog planeta slobodu i demikratsku zemlju“ rekao je Gradonacelnik g.Ymeri.
Kulturni program nastavljen je sa pripremljenim tackama od KUD „Artana“ i drugih drustva iz Opstine Novo Brdo.

