Novo Brdo proslavio cetvrtu godisnjicu Nezavisnosti Kosove u jednom ambientu drugacije nego prije.
Ovom prilikom Gradonacelnik g. Bajrush Ymeri rekao je da svaka godisnjica Nezavisnosti Kosove je jedan momenat radosti i ponosa za sve nas.Nasa voljena drzava ,Kosovo, danas ispunjava cetiri godine postojanja,kao danas i cetri godine prije ,u hladnim vremenskim uslovima,nase serce su se zagrejavale zauvek i postignut je nasa vekovna volja-Nezavisnost.Na ovom cetvrtu godisnjicu Nezavisnosti u redu je da i podsetimo sve generacije i individe (pojedince) koji su zrtvovali za slobodu ove zemlje.Zrtvovanje svih, zajednickih stradanja i aspiracije naseg naroda, treba postovati zauvek postizanje ovog dana ,nije bilo lako, generacijama su zrtvovali i oni su temelji izgradnje drzave i nase slobode.Da nase zrtvovanje za drzavu i slobodu bila je prava i neophodna to se danas svedocuje svugde,u celoj nasoj zemlji.Drzavna ruka i dobrota primecu ju se svugda,One su vidjene i u nasoj Opstini,za ovo vi ste svedoci.Mi danas imamo boljih puteva,ambulante i skole,bolji vodovod,imamo veoma bolju infrastrukturu za olaksavanje vaseg zivota.Takodje imamo dodatnu paznju za socialni i kulturni zivot nasih gradjana.
I sve na kraj g.Ymeri zahvalio medjunarodne prijatelje kjoi su mnogo uradili,bilo za slobodu zemlje,bilo u izgradnji,prema tome nase zahvale su dozivotne.

