Gradonacelnik Bajrush Ymeri sastao sa Premierom Dr. Sali Berisha
Tokom ovog sastanka, koji je bio u veoma bratski duh, Gradonacelnik Ymeri iskoristio priliku predati Premieru Berisha jednu objavljivanje koja odrazava bogatstvo Opstine Novo Brdo, arheoloske vrednosti kao i bogatstvo i mogucnosti koja ima ova Opstina.
Premier Berisha, zahvaljujuci Gradonacelnika Ymeri, ponovo izrazio posvecenost njegove vlade da pomogne Kosovu na svom putu, a posebno u konsolidaciji naj noviju Evropsku drzavu.
U okviru programa „Akademija za Lokalnu Samoupravu“, u studijskoj poseti u Makedoniji, Albaniji i u Crnoj Gori, ucestovali su i visoki sluzbenici Opstine :Podpredsednik Driton Abdyli, Predsedavajuca Skupstine Opstine go.Shefkije Mehmeti kao i dva opstinskih savetnika , Nazmi Sijarina i Ramush Mehmeti.
Ova studijska poseta za Opstinu Novo Brdo omogucen je od Kosovskog Instituta za Lokalnu Samoupravu i podrsku Norveske Ambasade.