Odrzan je sledeci sastanak Opstinskog Odbora za Bezbednost u Zajednici
U ovom sastanku su ucestovali clanovi OOBZ-a, Direktor za Javne Usluge g. Sami Vllasaliu itd,sastanak vodio Podpredsednik Opstine Novo Brdo g. Driton Avdyli.
Ovom prilikom g.Avdyli zahvalio sve ucesnike i rekao je da ova interesovanja doprinece u vecej meri opsteg bezbednosti u celoj teritoriji Opstine.
Tokom ovog sastanka tretirane i diskutirane su mnogo pitanja a u prvom reku bio je pitanje bezbednosti u Opstini Novo Brdo,i za ovu tacku rec dobio Komandant Policijske Stanice u Novo Brdo g.Shukri Aliu koji obavestio prisutne o pitanjima bezbednosti i rekao je da od pocetka ove godine bile su 22 slucajeva kradje procenjivane kao teske, takodje g.Aliu predlozio da se priprema jedan operativni plan prilikom ulazka u letnjoj sezoni, i u buducem (danima) krivci za podmetanje pozara postupati u Sudu.
Ovom prilikom diskutirane su i mnoge pitanja, i razne izvestaje i u ovom sastanku bilo je i raznih zahteva od ucesnika gde su ostale za razmatranje.